Jak měřit velikost oděvů

Správné měření velikosti oděvů je důležité pro zajištění vhodného a pohodlného oděvu. Zde Vám předkládáme postup, který vám pomůže správně zjistit vaši velikost. Je důležité si uvědomit, že velikostní tabulky se mohou lišit mezi různými značkami, střihy... Proto vždy doporučujeme zkontrolovat konkrétní tabulku vybraného oděvu.

Na postavě ukazujeme v jakém místě jsou rozměry naměřeny.

1. Měření obvodu hrudníku: použijte metr a obtočte jej kolem nejširší části hrudníku, pod pažemi. Ujistěte se, že metr je příjemně přitisknut k tělu, neškrtí.
2. Měření pasu: umístěte metr kolem nejužší části pasu. Opět se ujistěte, že je pohodlně přitisknut k tělu a neškrtí.
3. Měření boků: měřte obvod nejširší části boků. Při této části měření by jste měli stát s nohama u sebe.
4. Délka oděvu: potřebujete-li změřit délku oděvu (např. trička, mikiny, bundy), použijte metr a měřte vzdálenost od ramenou (co nejblíže krku) až po požadovanou délku.
5. V závislosti na druhu oděvu můžete potřebovat provést další specifická měření, jako je délka rukávu. Délku rukávu měříte od vrchní části ramene (ramenního kloubu). U raglánových rukávů se měří délka od krku.
Všechny naměření míry si poznamenejte.

Pro pohodlné nošení doporučujeme k vámi naměřeným hodnotám obvodu hrudníku a obvodu boků připočítat od 2-6 cm a to vzhledem k preferovanému použití (vypasované či více volné). Po provedení těchto měření můžete porovnat své údaje s velikostní tabulkou u vámi zvoleného produktu.Ve velikostních tabulkách je vždy uvedena 1/2 obvodu. (např. obvod hrudníku 84cm - v tabulce je uvedeno 1/2 tj. 42cm). Uváděné rozměry v tabulkách u produktů jsou vždy ROZMĚRY TEXTILU, nikoliv vašeho těla.

V případě váhání, doporučujeme vzít tričko, mikinu..., kterou nosíte a je Vám velikostně příjemná. Narovnat jí a změřit jí v místech dle náhledu. Rozměr přes prsa je měřen v nejširším bodě tj. v průramku podpaží. Naměřené míry srovnejte s velikostní tabulkou, která je u Vámi vybraného produktu.

mereni-velikosti-02

A výška postavy
B obvod hlavy
C obvod krku
D šíře ramen
E obvod hrudníku (1/2)
F délka zad
G dobvod pasu (1/2)
H dobvod boků (1/2)
I vnitřní délka nohavic
J vnější délka nohavic
K délka rukávů